Εκδήλωση για την υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών/τριών - Πρόσκληση

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Καλούνται όλοι οι πρωτοετείς φοιτητές/τριες του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος να παρευρεθούν στην εκδήλωση για την υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών/τριών την Πέμπτη 21 Οκτωβρίου 2021 στις 14:00, στην αίθουσα συνεδριάσεων στο κτίριο Α’ στις εγκαταστάσεις του Τμήματος στον Φοίνικα.

Η παρουσία όλων των πρωτοετών φοιτητών/τριών είναι υποχρεωτική.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

• Χαιρετισμός από τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας του ΑΠΘ, καθηγητή κ. Δημήτριο Κωβαίο.
  • Χαιρετισμός από τον Κοσμήτορα της Σχολής Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, καθηγητή κ. Απόστολο Αποστολίδη.
  • Χαιρετισμός από την Πρόεδρο του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, καθηγήτρια κ. Θέκλα Τσιτσώνη.
  • Ομιλία από την αναπληρώτρια καθηγήτρια κ. Παρασκευή Αλιζώτη με θέμα: «Παρουσίαση του Τμήματος, των Τομέων, των Κατευθύνσεων και του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος».
  • Ομιλία από την καθηγήτρια κ. Ζαχαρούλα Ανδρεοπούλου, με θέμα: «Παρουσίαση του ΠΜΣ και των διατμηματικών ΠΜΣ του Τμήματος».
  • Ομιλία από τον καθηγητή κ. Φίλιππο Αραβανόπουλο, με θέμα: «Παρουσίαση του ΠΜΣ Φυσικοί Πόροι: Παρακολούθηση, Τεχνολογία και Βιοοικονομία».
  • Παρουσίαση του Κέντρου Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης του ΑΠΘ.
  • Παρουσίαση από εκπρόσωπο του Γραφείου Διασύνδεσης του ΑΠΘ με θέμα: «Οι Υπηρεσίες του Γραφείου Διασύνδεσης Σπουδών και Σταδιοδρομίας ΑΠΘ».
  • Απονομή επαίνου στους τρεις (3) πρώτους φοιτητές/τριες:

1ος Μπαρμπαδένης Νεκτάριος

2η Ευθυμιάδου Χρυσούλα

3ος Κωστάκης Μιχαήλ

Στο τέλος της εκδήλωσης θα ακολουθήσουν ερωτήσεις των πρωτοετών φοιτητών/τριών.