Εξετάσεις του μαθήματος "Τεχνολογία Ξύλου"

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ

• Η εξέταση του εργαστήριου θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου στο Εργαστήριο Τεχνολογίας Ξύλου, (Κτήριο Δ, 2ος όροφος, Φοίνικας)
  • Όσοι επιθυμούν να εξετασθούν στο Εργαστήριο, θα πρέπει υποχρεωτικά να το δηλώσουν εκ νέου μέσω αποστολής email στη διεύθυνση vkamperidou@for.auth.gr, έως και 26/9/2020 στις 14.00 ή τηλεφωνικά στο 2310998877 τη Πέμπτη 24/9 ώρα 9.00-11.00 ώστε να σας δηλωθεί η ακριβής ώρα προσέλευσης. Δεν θα επιτραπεί η προσέλευση φοιτητών άλλη ώρα από αυτή που θα ορισθεί με τον καθένα, ούτε η προσέλευση φοιτητή που δεν το έχει δηλώσει.
  • Η διάρκειά της εξέτασης θα είναι 10 λεπτά.
  • Την Πέμπτη 24/9 και ώρα 9.30-12.30, όσοι επιθυμείτε θα μπορείτε να δείτε το προϊόντα ξύλου σε πινακίδα στο χώρο του εργαστηρίου στο κτήριο του Τμήματος στο ΑΠΘ (1ος όροφος, άνωθεν της Γραμματείας).
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Κατά την προσέλευση στους χώρους του εργαστηρίου θα φέρετε υποχρεωτικά μάσκα και γάντια προστασίας και θα τηρείτε τις προβλεπόμενες αποστάσεις.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

• Η εξέταση της θεωρίας θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει ανακοινωθεί από τη Γραμματεία του Τμήματος (Τρίτη 22 Σεπτ. στις 11.15).

Τα υπόλοιπά χαρακτηριστικά της εξέτασης παρουσιάζονται παρακάτω:

• Οι ερωτήσεις θα δοθούν μέσω της εφαρμογής e-learning. Οι απαντήσεις θα δοθούν μέσω της ίδιας εφαρμογής.
  • Η πραγματική διάρκειά της εξέτασης θα είναι 20 λεπτά.
  • Επιτήρηση συμμετεχόντων στις εξετάσεις: Η επιτήρηση θα γίνει με κάμερα. Ο χώρος εργασίας θα είναι ελεύθερος από βιβλία, σημειώσεις ή άλλα αντικείμενα.
  • Η επιτήρηση θα γίνει με χρήση της εφαρμογής zoom μέσω του παρακάτω συνδέσμου:

Meeting ID: 947 7156 9804
Passcode: 883239

• Η σύνδεση στο παραπάνω link πρέπει να γίνει με χρήση ιδρυματικού λογαριασμού. Οδηγίες σύνδεσης: https://it.auth.gr/el/node/4953

Επισημάνσεις

Όπως επισημάνθηκε στην προηγούμενη ανακοίνωση, η διόρθωση των γραπτών και η ανακοίνωση των τελικών βαθμών του μαθήματος θα πραγματοποιηθεί μόνο για τους επιτυχόντες του εργαστηρίου. Τα γραπτά της θεωρίας δε θα διορθωθούν και δε θα κρατηθούν  στην περίπτωση που κάποιος δεν περάσει το εργαστήριο.

H πραγματοποίηση των εξετάσεων της θεωρίας του μαθήματος της ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΞΥΛΟΥ, όπως αυτή πραγματοποιείται κατά την επαναληπτική εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020, με τη χρήση μεθόδων εξ αποστάσεως και του Εργαστηρίου του μαθήματος με φυσική παρουσία σε μεταγενέστερο χρόνο, αποτελεί πρακτική έκτακτης ανάγκης και σε καμιά περίπτωση δεν πρόκειται να υποκαταστήσει στο μέλλον τη διεξαγωγή της εκπαιδευτικής και εξεταστικής διαδικασίας του μαθήματος με φυσική παρουσία και την καθιερωμένη σειρά εξέτασης.

• ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ
  • Yπεύθυνος αντιμετώπισης κρουσμάτων COVID-19