Πρόγραμμα κατατακτήριων εξετάσεων 2021-22

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22

Ανακοινώνεται το πρόγραμμα κατατακτηρίων εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2021-22 για τις κατατάξεις πτυχιούχων Πανεπιστημίου, Τ.Ε.Ι. ή ισοτίμων προς αυτά, Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε., της Ελλάδος ή του εξωτερικού (αναγνωρισμένα από το Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.), καθώς και των κατόχων πτυχίων ανώτερων σχολών υπερδιετούς και διετούς κύκλου σπουδών αρμοδιότητας Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και άλλων υπουργείων, στο Τμήμα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, οι οποίοι κατατάσσονται ως εξής:

Α΄ Οι πτυχιούχοι όλων των Τμημάτων των Α.Ε.Ι. και όσων εξομοιώνονται με Α.Ε.Ι. εκτός των Τμημάτων Γεωπονίας, των Πολυτεχνικών και των Φυσικομαθηματικών Σχολών καθώς και αυτών του Περιβάλλοντος (Αιγαίου) και Φυσικών Πόρων (Αγρινίου) κατατάσσονται στο 1ο εξάμηνο σπουδών.

Β΄ Οι πτυχιούχοι Τμημάτων των Πολυτεχνικών και των Φυσικομαθηματικών Σχολών και των Τμημάτων Περιβάλλοντος (Αιγαίου) και Φυσικών Πόρων (Αγρινίου) κατατάσσονται στο 3ο εξάμηνο σπουδών.

Γ΄ Οι πτυχιούχοι όλων των Τμημάτων Γεωπονικών Σχολών των Α.Ε.Ι. της χώρας, κατατάσσονται στο 5ο εξάμηνο σπουδών.

Δ΄ Οι πτυχιούχοι των Τμημάτων Δασοπονίας, Αρχιτεκτονικής Τοπίου, Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου κατατάσσονται στο 3ο εξάμηνο σπουδών.

Ε΄ Οι πτυχιούχοι όλων των υπολοίπων Τμημάτων Τ.Ε.Ι. κατατάσσονται στο 1ο εξάμηνο σπουδών.

α/α

Μάθημα

Ημ/νία

Ώρα